KEMET C317C822KBR5TA
C317C822KBR5TA picture photo
Mfg. Part Number
C317C822KBR5TA
Brief Description
CAP CER 8200PF 630V X7R RADIAL
Datasheet Download
C317C822KBR5TA.pdf
Availability of C317C822KBR5TA
QUANTITY
C317C822KBR5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C317C822KBR5TA
Internal Part NumberEIS-C317C822KBR5TA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
Standard Package500
SeriesGolden Max™
PackagingBulk
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Height - Seated (Max)0.130" (3.30mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C317C822KBR5TA
Related LinksC317C82, C317C822KBR5TA Datasheet, KEMET Distributor
C317C822KBR5TA Details Description
Related parts for C317C822KBR5TA
IC THERMOCOUPLE AMPLIFIER 8-DIP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 38POS R/A datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A TO220F-4 datasheet.pdf
CARD EDGE 72POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 1.58V 6-UDFN datasheet.pdf
ULTRASONIC SENSOR datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf