KEMET C320C473M1U5TA
C320C473M1U5TA picture photo
Mfg. Part Number
C320C473M1U5TA
Brief Description
CAP CER 0.047UF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
C320C473M1U5TA.pdf
Availability of C320C473M1U5TA
QUANTITY
C320C473M1U5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C320C473M1U5TA
Internal Part NumberEIS-C320C473M1U5TA
PackagingBulk
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C320C473M1U5TA
Related LinksC320C47, C320C473M1U5TA Datasheet, KEMET Distributor
C320C473M1U5TA Details Description
Related parts for C320C473M1U5TA
CONN HDR 6POS VERT KEY-XX TIN datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 04POS VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
TAPE ALUM 8MMX32.9M datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
TURTLE WRAP 6" BLACK 150' datasheet.pdf