TDK Corporation C3216C0G1E473J
C3216C0G1E473J picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G1E473J
Brief Description
CAP CER 0.047UF 25V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G1E473J.pdf
Availability of C3216C0G1E473J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C3216C0G1E473J Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G1E473J
Internal Part NumberEIS-C3216C0G1E473J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)