TDK Corporation C3216C0G2A472K085AA
C3216C0G2A472K085AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G2A472K085AA
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G2A472K085AA.pdf
Availability of C3216C0G2A472K085AA
QUANTITY
C3216C0G2A472K085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G2A472K085AA
Internal Part NumberEIS-C3216C0G2A472K085AA
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G2A472K085AA
Related LinksC3216C0G2, C3216C0G2A472K085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G2A472K085AA Details Description
Related parts for C3216C0G2A472K085AA
14P MTA156 CONN ASSY 22AWG RED datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FILTER PERFORMANCE IEC INLET 6A datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 7 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 630V JB 1206 datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 5.1NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf