TDK Corporation C3216C0G2A562K085AA
C3216C0G2A562K085AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G2A562K085AA
Brief Description
CAP CER 5600PF 100V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G2A562K085AA.pdf
Availability of C3216C0G2A562K085AA
QUANTITY
C3216C0G2A562K085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G2A562K085AA
Internal Part NumberEIS-C3216C0G2A562K085AA
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5600pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G2A562K085AA
Related LinksC3216C0G2, C3216C0G2A562K085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G2A562K085AA Details Description
Related parts for C3216C0G2A562K085AA
KNOB CLR GLOSS.75"DIA .125"SHAFT datasheet.pdf
RES SMD 32.4KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLK MULT PLL HI DRV 16-SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 150W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf