TDK Corporation C3216C0G2J102K085AA
C3216C0G2J102K085AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G2J102K085AA
Brief Description
CAP CER 1000PF 630V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G2J102K085AA.pdf
Availability of C3216C0G2J102K085AA
QUANTITY
C3216C0G2J102K085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G2J102K085AA
Internal Part NumberEIS-C3216C0G2J102K085AA
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G2J102K085AA
Related LinksC3216C0G2, C3216C0G2J102K085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G2J102K085AA Details Description
Related parts for C3216C0G2J102K085AA
IC DVR/RCVR TRI-ST INV 20DIP datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A .100 16POS 15AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT datasheet.pdf