TDK Corporation C3216C0G2J121J060AA
C3216C0G2J121J060AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G2J121J060AA
Brief Description
CAP CER 120PF 630V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G2J121J060AA.pdf
Availability of C3216C0G2J121J060AA
QUANTITY
C3216C0G2J121J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G2J121J060AA
Internal Part NumberEIS-C3216C0G2J121J060AA
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G2J121J060AA
Related LinksC3216C0G2, C3216C0G2J121J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G2J121J060AA Details Description
Related parts for C3216C0G2J121J060AA
VOLTMETER 200MVDC LCD PANEL MT datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TXRX OCTAL BUS 3ST 20DHVQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf