TDK Corporation C3216C0G2J222J115AA
C3216C0G2J222J115AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G2J222J115AA
Brief Description
CAP CER 2200PF 630V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G2J222J115AA.pdf
Availability of C3216C0G2J222J115AA
QUANTITY
C3216C0G2J222J115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G2J222J115AA
Internal Part NumberEIS-C3216C0G2J222J115AA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G2J222J115AA
Related LinksC3216C0G2, C3216C0G2J222J115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G2J222J115AA Details Description
Related parts for C3216C0G2J222J115AA
RES SMD 270K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 3V datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 9.1NH 170MA 730 MOHM datasheet.pdf
HAR-BUS HM 6ROW FEM 72P PIHR FLA datasheet.pdf
CAP ALUM 6000UF 250V SCREW datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
TV 18C 18#20 SKT RECP datasheet.pdf
CONN PLUG MALE M12 2POS GOLD IDC datasheet.pdf