TDK Corporation C3216C0G2J271J060AA
C3216C0G2J271J060AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G2J271J060AA
Brief Description
CAP CER 270PF 630V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G2J271J060AA.pdf
Availability of C3216C0G2J271J060AA
QUANTITY
C3216C0G2J271J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G2J271J060AA
Internal Part NumberEIS-C3216C0G2J271J060AA
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G2J271J060AA
Related LinksC3216C0G2, C3216C0G2J271J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G2J271J060AA Details Description
Related parts for C3216C0G2J271J060AA
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 1.5A TO220AB datasheet.pdf
CONN D-SUB MALE SCREW & CLIP datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
SERVO DRV 200V 1PH 7500W ML2 datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf