TDK Corporation C3216C0G2J332J160AA
C3216C0G2J332J160AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G2J332J160AA
Brief Description
CAP CER 3300PF 630V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G2J332J160AA.pdf
Availability of C3216C0G2J332J160AA
QUANTITY
C3216C0G2J332J160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G2J332J160AA
Internal Part NumberEIS-C3216C0G2J332J160AA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G2J332J160AA
Related LinksC3216C0G2, C3216C0G2J332J160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G2J332J160AA Details Description
Related parts for C3216C0G2J332J160AA
FIXED IND 820UH 150MA 8.24 OHM datasheet.pdf
IC DRIVER HALF-BRIDGE 8-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 625MHZ 6-CLCC datasheet.pdf