TDK Corporation C3216C0G2W822J115AA
C3216C0G2W822J115AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G2W822J115AA
Brief Description
CAP CER 8200PF 450V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G2W822J115AA.pdf
Availability of C3216C0G2W822J115AA
QUANTITY
C3216C0G2W822J115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G2W822J115AA
Internal Part NumberEIS-C3216C0G2W822J115AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G2W822J115AA
Related LinksC3216C0G2, C3216C0G2W822J115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G2W822J115AA Details Description
Related parts for C3216C0G2W822J115AA
CONN HEADER 8POS R/A DUAL KEY-Y datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf