TDK Corporation C3216CH1H103J060AA
C3216CH1H103J060AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216CH1H103J060AA
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V CH 1206
Datasheet Download
C3216CH1H103J060AA.pdf
Availability of C3216CH1H103J060AA
QUANTITY
C3216CH1H103J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216CH1H103J060AA
Internal Part NumberEIS-C3216CH1H103J060AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCH and JB Temperature Coefficient Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216CH1H103J060AA
Related LinksC3216CH1H, C3216CH1H103J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216CH1H103J060AA Details Description
Related parts for C3216CH1H103J060AA
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
IC LIU T1/J1 3.3V 28-PLCC datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 800V 10A BU datasheet.pdf
BOX PLASTIC YLW 11.61"L X 6.46"W datasheet.pdf
06P MTA100 CONN ASSY ON TAPE datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES 110 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 320 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
270UF 450V 35X35MM 85C 15000H datasheet.pdf