TDK Corporation C3216CH1H103K060AA
C3216CH1H103K060AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216CH1H103K060AA
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V CH 1206
Datasheet Download
C3216CH1H103K060AA.pdf
Availability of C3216CH1H103K060AA
QUANTITY
C3216CH1H103K060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216CH1H103K060AA
Internal Part NumberEIS-C3216CH1H103K060AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCH and JB Temperature Coefficient Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216CH1H103K060AA
Related LinksC3216CH1H, C3216CH1H103K060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216CH1H103K060AA Details Description
Related parts for C3216CH1H103K060AA
LASER MODULE 808NM 5MW datasheet.pdf
RES SMD 36.5KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 29.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 20 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf