TDK Corporation C3216CH1H104J160AA
C3216CH1H104J160AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216CH1H104J160AA
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V CH 1206
Datasheet Download
C3216CH1H104J160AA.pdf
Availability of C3216CH1H104J160AA
QUANTITY
C3216CH1H104J160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216CH1H104J160AA
Internal Part NumberEIS-C3216CH1H104J160AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCH and JB Temperature Coefficient Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216CH1H104J160AA
Related LinksC3216CH1H, C3216CH1H104J160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216CH1H104J160AA Details Description
Related parts for C3216CH1H104J160AA
CONN HEADER MICROSHUNT 26POS TIN datasheet.pdf
CONN HOUSING 2POS 5.08MM datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER W/ADJ VCO 24LFCSP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS STR datasheet.pdf
VARISTOR 558V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
RES 470 OHM 2.5W 10% AXIAL datasheet.pdf
I/O CABLE 40P MIL BLUE WR 1M datasheet.pdf
CAP CER 39PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf