TDK Corporation C3216CH1H333K085AA
C3216CH1H333K085AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216CH1H333K085AA
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V CH 1206
Datasheet Download
C3216CH1H333K085AA.pdf
Availability of C3216CH1H333K085AA
QUANTITY
C3216CH1H333K085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216CH1H333K085AA
Internal Part NumberEIS-C3216CH1H333K085AA
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216CH1H333K085AA
Related LinksC3216CH1H, C3216CH1H333K085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216CH1H333K085AA Details Description
Related parts for C3216CH1H333K085AA
FERRITE CHIP BEAD 15 OHM SMD datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG VIOLET 250' datasheet.pdf
IC FPGA 544 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CABLE 20POS .100 JUMPER 5 INCH datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 300MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/4W .02% AXIAL datasheet.pdf
TM3157M6R3DLBA datasheet.pdf
CAP CER 39PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf