TDK Corporation C3216CH1H473K115AA
C3216CH1H473K115AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216CH1H473K115AA
Brief Description
CAP CER 0.047UF 50V CH 1206
Datasheet Download
C3216CH1H473K115AA.pdf
Availability of C3216CH1H473K115AA
QUANTITY
C3216CH1H473K115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216CH1H473K115AA
Internal Part NumberEIS-C3216CH1H473K115AA
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216CH1H473K115AA
Related LinksC3216CH1H, C3216CH1H473K115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216CH1H473K115AA Details Description
Related parts for C3216CH1H473K115AA
IDC CABLE-AKR60G/ AE60G / AKR60G datasheet.pdf
IDC CABLE - MDG14K/MC14F/MDG14K datasheet.pdf
CAP MICA 43PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
BLANK ASVMB-E OSCILLATOR 50PPM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 26POS SCKT datasheet.pdf
FLUX FIELD DIRECTIONAL MATERIALS datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf