TDK Corporation C3216CH2J122K085AA
C3216CH2J122K085AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216CH2J122K085AA
Brief Description
CAP CER 1200PF 630V CH 1206
Datasheet Download
C3216CH2J122K085AA.pdf
Availability of C3216CH2J122K085AA
QUANTITY
C3216CH2J122K085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216CH2J122K085AA
Internal Part NumberEIS-C3216CH2J122K085AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
CH and JB Temperature Coefficient Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216CH2J122K085AA
Related LinksC3216CH2J, C3216CH2J122K085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216CH2J122K085AA Details Description
Related parts for C3216CH2J122K085AA
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 18V datasheet.pdf
RES SMD 1.07KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 24AWG BEI 500' datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf
RES 6.04M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 29POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
FUSE 4A 350V RADIAL datasheet.pdf