TDK Corporation C3216CH2J332J160AA
C3216CH2J332J160AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216CH2J332J160AA
Brief Description
CAP CER 3300PF 630V CH 1206
Datasheet Download
C3216CH2J332J160AA.pdf
Availability of C3216CH2J332J160AA
QUANTITY
C3216CH2J332J160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216CH2J332J160AA
Internal Part NumberEIS-C3216CH2J332J160AA
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216CH2J332J160AA
Related LinksC3216CH2J, C3216CH2J332J160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216CH2J332J160AA Details Description
Related parts for C3216CH2J332J160AA
CAP ALUM 330UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.08 OHM 5% 1.5W J LEAD datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .094DIA TINLEAD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 8DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.25A 10WSON datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.8V datasheet.pdf