TDK Corporation C3216JB1E106K085AC
C3216JB1E106K085AC picture photo
Mfg. Part Number
C3216JB1E106K085AC
Brief Description
CAP CER 10UF 25V JB 1206
Datasheet Download
C3216JB1E106K085AC.pdf
Availability of C3216JB1E106K085AC
QUANTITY
C3216JB1E106K085AC Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216JB1E106K085AC
Internal Part NumberEIS-C3216JB1E106K085AC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientJB
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216JB1E106K085AC
Related LinksC3216JB1E, C3216JB1E106K085AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216JB1E106K085AC Details Description
Related parts for C3216JB1E106K085AC
PC BOARD 2 SIDE PPH 5.0X13.25 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONNECTOR CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.8V SOT23-5 datasheet.pdf
MULTIF.MK2 ASSY2 2P datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf