TDK Corporation C3216JB2J153M130AA
C3216JB2J153M130AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216JB2J153M130AA
Brief Description
CAP CER 0.015UF 630V JB 1206
Datasheet Download
C3216JB2J153M130AA.pdf
Availability of C3216JB2J153M130AA
QUANTITY
C3216JB2J153M130AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216JB2J153M130AA
Internal Part NumberEIS-C3216JB2J153M130AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
CH and JB Temperature Coefficient Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientJB
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216JB2J153M130AA
Related LinksC3216JB2J, C3216JB2J153M130AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216JB2J153M130AA Details Description
Related parts for C3216JB2J153M130AA
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 1A QC SNAP-IN datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC LPDDR2 SDRAM 8GBIT 168FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf