TDK Corporation C3216NP02A822J115AA
C3216NP02A822J115AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216NP02A822J115AA
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
C3216NP02A822J115AA.pdf
Availability of C3216NP02A822J115AA
QUANTITY
C3216NP02A822J115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216NP02A822J115AA
Internal Part NumberEIS-C3216NP02A822J115AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216NP02A822J115AA
Related LinksC3216NP02, C3216NP02A822J115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216NP02A822J115AA Details Description
Related parts for C3216NP02A822J115AA
FIXED IND 3.3UH 900MA 290 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.25A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CAP CER 9.8PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
SWITCH SPST 12 SEC STRAIGHT TERM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO datasheet.pdf
RES 33K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 159 I/O 208QFP datasheet.pdf
6 POS MICRO MNL, TOP LATCH, NA datasheet.pdf