TDK Corporation C3216SL1A154J
C3216SL1A154J picture photo
Mfg. Part Number
C3216SL1A154J
Brief Description
CAP CER 0.15UF 10V SL 1206
Datasheet Download
C3216SL1A154J.pdf
Availability of C3216SL1A154J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C3216SL1A154J Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216SL1A154J
Internal Part NumberEIS-C3216SL1A154J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature20°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216SL1A154J
Related LinksC3216S, C3216SL1A154J Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216SL1A154J Details Description
Related parts for C3216SL1A154J
TERM DUAL DK 4/750 TS32 PA BG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 1.6 OHM 15W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8-USOP datasheet.pdf
JACK SCREW HEX 4-40 datasheet.pdf
RES 3M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 300MA 400 MOHM datasheet.pdf