TDK Corporation C3216X5R0J106M/0.85
C3216X5R0J106M/0.85 picture photo
Mfg. Part Number
C3216X5R0J106M/0.85
Brief Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206
Datasheet Download
C3216X5R0J106M/0.85.pdf
Availability of C3216X5R0J106M/0.85
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C3216X5R0J106M/0.85 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X5R0J106M/0.85
Internal Part NumberEIS-C3216X5R0J106M/0.85
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X5R0J106M/0.85
Related LinksC3216X5R0, C3216X5R0J106M/0.85 Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X5R0J106M/0.85 Details Description
Related parts for C3216X5R0J106M/0.85
IC REG BUCK ADJ 3A TO263-7 datasheet.pdf
BATTERY PK S-HD 13.5V DSIZE ZINC datasheet.pdf
WIRE PVDF INS 24AWG BLACK 100' datasheet.pdf
HEADER OPEN .030"DIA .300 6POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN SKT 2MM IDC 3POS 24-26AWG datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=1500FT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf