TDK Corporation C3216X5R1A225M/0.85
C3216X5R1A225M/0.85 picture photo
Mfg. Part Number
C3216X5R1A225M/0.85
Brief Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 1206
Datasheet Download
C3216X5R1A225M/0.85.pdf
Availability of C3216X5R1A225M/0.85
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C3216X5R1A225M/0.85 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X5R1A225M/0.85
Internal Part NumberEIS-C3216X5R1A225M/0.85
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X5R1A225M/0.85
Related LinksC3216X5R1, C3216X5R1A225M/0.85 Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X5R1A225M/0.85 Details Description
Related parts for C3216X5R1A225M/0.85
RELAY TIME DELAY 2PDT 115VAC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RING LUG BLUE 1.5-2.5MM M5 datasheet.pdf
TRANS PNP 180V 15A TO-3P datasheet.pdf