TDK Corporation C3216X5R2J152K115AA
C3216X5R2J152K115AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216X5R2J152K115AA
Brief Description
CAP CER 1500PF 630V X5R 1206
Datasheet Download
C3216X5R2J152K115AA.pdf
Availability of C3216X5R2J152K115AA
QUANTITY
C3216X5R2J152K115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X5R2J152K115AA
Internal Part NumberEIS-C3216X5R2J152K115AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X5R2J152K115AA
Related LinksC3216X5R2, C3216X5R2J152K115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X5R2J152K115AA Details Description
Related parts for C3216X5R2J152K115AA
LED 16-SEG 1DIG CA RED RHDP .5" datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS13S523 datasheet.pdf
RES 92.13 OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
5UF 25V 6.604X13.614 105C AXI datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf