TDK Corporation C3216X5R2J332K115AA
C3216X5R2J332K115AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216X5R2J332K115AA
Brief Description
CAP CER 3300PF 630V X5R 1206
Datasheet Download
C3216X5R2J332K115AA.pdf
Availability of C3216X5R2J332K115AA
QUANTITY
C3216X5R2J332K115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X5R2J332K115AA
Internal Part NumberEIS-C3216X5R2J332K115AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X5R2J332K115AA
Related LinksC3216X5R2, C3216X5R2J332K115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X5R2J332K115AA Details Description
Related parts for C3216X5R2J332K115AA
RES SMD 1M OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A DPAK datasheet.pdf
STRIKE FORCE 3D FORMOSA RPR KIT datasheet.pdf
CONN RING STR 12-14AWG #3/8 TIN datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
IC XLATOR DUAL DIFF 3.3V 8-MLF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
LLP 6.35/90/17 BK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 500 OHM 5% 40W datasheet.pdf