TDK Corporation C3216X6S1A685K085AB
C3216X6S1A685K085AB picture photo
Mfg. Part Number
C3216X6S1A685K085AB
Brief Description
CAP CER 6.8UF 10V X6S 1206
Datasheet Download
C3216X6S1A685K085AB.pdf
Availability of C3216X6S1A685K085AB
QUANTITY
C3216X6S1A685K085AB Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X6S1A685K085AB
Internal Part NumberEIS-C3216X6S1A685K085AB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X6S1A685K085AB
Related LinksC3216X6S1, C3216X6S1A685K085AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X6S1A685K085AB Details Description
Related parts for C3216X6S1A685K085AB
SWITCH TACTILE SPDT 0.1A 32V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 200MA DO35 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
MOD THYRISTOR 1200V 105A ECOPAC2 datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Crystal 13.5600MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf