TDK Corporation C3216X6S1E106M160AB
C3216X6S1E106M160AB picture photo
Mfg. Part Number
C3216X6S1E106M160AB
Brief Description
CAP CER 10UF 25V X6S 1206
Datasheet Download
C3216X6S1E106M160AB.pdf
Availability of C3216X6S1E106M160AB
QUANTITY
C3216X6S1E106M160AB Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X6S1E106M160AB
Internal Part NumberEIS-C3216X6S1E106M160AB
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesC
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X6S1E106M160AB
Related LinksC3216X6S1, C3216X6S1E106M160AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X6S1E106M160AB Details Description
Related parts for C3216X6S1E106M160AB
BACKSHELL DB9 FLAT RIBBON PLAST datasheet.pdf
IC 4-CH SWITCH 2-PORT 16-TSSOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM HI EFF RED DIFF .250 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 90A TO220AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V IN 5V OUT datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 77.76MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
2.0 PITCH CABLE HOLDER datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL datasheet.pdf
TOOL REPLACEMENT HOLD ARM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
1.25MM F/L 10POS 30AWG 450MM datasheet.pdf