TDK Corporation C3216X7R1C105K/1.30
C3216X7R1C105K/1.30 picture photo
Mfg. Part Number
C3216X7R1C105K/1.30
Brief Description
CAP CER 1UF 16V X7R 1206
Datasheet Download
C3216X7R1C105K/1.30.pdf
Availability of C3216X7R1C105K/1.30
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C3216X7R1C105K/1.30 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X7R1C105K/1.30
Internal Part NumberEIS-C3216X7R1C105K/1.30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X7R1C105K/1.30
Related LinksC3216X7R1, C3216X7R1C105K/1.30 Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X7R1C105K/1.30 Details Description
Related parts for C3216X7R1C105K/1.30
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VIDEO SYNC SEPARATOR 8-SOIC datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR TRI-ST SC706 datasheet.pdf
CONN PLUG ASSY 12PS 14-18AWG GRN datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TVSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 10% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS SMD DBL ROW datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 6.3V X6S 0201 datasheet.pdf