TDK Corporation C3216X7R1E105K085AA
C3216X7R1E105K085AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216X7R1E105K085AA
Brief Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
C3216X7R1E105K085AA.pdf
Availability of C3216X7R1E105K085AA
QUANTITY
C3216X7R1E105K085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X7R1E105K085AA
Internal Part NumberEIS-C3216X7R1E105K085AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
C Series General Applications
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)