TDK Corporation C3216X7R1H105K160AB
C3216X7R1H105K160AB picture photo
Mfg. Part Number
C3216X7R1H105K160AB
Brief Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
C3216X7R1H105K160AB.pdf
Availability of C3216X7R1H105K160AB
QUANTITY
C3216X7R1H105K160AB Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X7R1H105K160AB
Internal Part NumberEIS-C3216X7R1H105K160AB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X7R1H105K160AB
Related LinksC3216X7R1, C3216X7R1H105K160AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X7R1H105K160AB Details Description
Related parts for C3216X7R1H105K160AB
RES SMD 36.5KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
AMMETER 0-30A LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
RES 150K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
.500 VERT HDR W/O MTG HO datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
POT SLIDE 100K OHM .2W 60MM datasheet.pdf