TDK Corporation C3216X7R1H334M160AA
C3216X7R1H334M160AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216X7R1H334M160AA
Brief Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
C3216X7R1H334M160AA.pdf
Availability of C3216X7R1H334M160AA
QUANTITY
C3216X7R1H334M160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X7R1H334M160AA
Internal Part NumberEIS-C3216X7R1H334M160AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X7R1H334M160AA
Related LinksC3216X7R1, C3216X7R1H334M160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X7R1H334M160AA Details Description
Related parts for C3216X7R1H334M160AA
CONN HEADER .120 36POS PCB TIN datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 56SSOP datasheet.pdf
IC USB WIRELESS 2.4GHZ 48VQFN datasheet.pdf
72346-1-SCA-II REC datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 7-15V 5A datasheet.pdf
CAT 6A SHLD PATCH CORD 3' RD datasheet.pdf
MICRO 25C S 36" RBW JACKS NI datasheet.pdf