TDK Corporation C3216X7T2E154M130AA
C3216X7T2E154M130AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216X7T2E154M130AA
Brief Description
CAP CER 0.15UF 250V X7T 1206
Datasheet Download
C3216X7T2E154M130AA.pdf
Availability of C3216X7T2E154M130AA
QUANTITY
C3216X7T2E154M130AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X7T2E154M130AA
Internal Part NumberEIS-C3216X7T2E154M130AA
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X7T2E154M130AA
Related LinksC3216X7T2, C3216X7T2E154M130AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X7T2E154M130AA Details Description
Related parts for C3216X7T2E154M130AA
TVS DIODE 30VWM 64.3VC SMB datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
IC USB CHRGR DETECTION 12FLIPCHI datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V HCSL 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CIR 12C 12#12 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 1.1NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf