TDK Corporation C3216X8R1H334K160AA
C3216X8R1H334K160AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216X8R1H334K160AA
Brief Description
CAP CER 0.33UF 50V X8R 1206
Datasheet Download
C3216X8R1H334K160AA.pdf
Availability of C3216X8R1H334K160AA
QUANTITY
C3216X8R1H334K160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X8R1H334K160AA
Internal Part NumberEIS-C3216X8R1H334K160AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
C Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC Series High Temperature X8R MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X8R1H334K160AA
Related LinksC3216X8R1, C3216X8R1H334K160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X8R1H334K160AA Details Description
Related parts for C3216X8R1H334K160AA
FIXED IND 4.7UH 920MA 260 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPDT 0.1A 32V datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 20K OHM 16DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 500V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf