TDK Corporation C3216X8R2A154M160AA
C3216X8R2A154M160AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216X8R2A154M160AA
Brief Description
CAP CER 0.15UF 100V X8R 1206
Datasheet Download
C3216X8R2A154M160AA.pdf
Availability of C3216X8R2A154M160AA
QUANTITY
C3216X8R2A154M160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X8R2A154M160AA
Internal Part NumberEIS-C3216X8R2A154M160AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)