TDK Corporation C3225C0G2A223J160AA
C3225C0G2A223J160AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225C0G2A223J160AA
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V C0G 1210
Datasheet Download
C3225C0G2A223J160AA.pdf
Availability of C3225C0G2A223J160AA
QUANTITY
C3225C0G2A223J160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225C0G2A223J160AA
Internal Part NumberEIS-C3225C0G2A223J160AA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225C0G2A223J160AA
Related LinksC3225C0G2, C3225C0G2A223J160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225C0G2A223J160AA Details Description
Related parts for C3225C0G2A223J160AA
CAP FILM 0.82UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC SURGE STOPPER W/LATCH 12-DFN datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB10 M32 datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 15POS TIN datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 40VOUT 10W datasheet.pdf