TDK Corporation C3225C0G2A473K230AA
C3225C0G2A473K230AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225C0G2A473K230AA
Brief Description
CAP CER 0.047UF 100V C0G 1210
Datasheet Download
C3225C0G2A473K230AA.pdf
Availability of C3225C0G2A473K230AA
QUANTITY
C3225C0G2A473K230AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225C0G2A473K230AA
Internal Part NumberEIS-C3225C0G2A473K230AA
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225C0G2A473K230AA
Related LinksC3225C0G2, C3225C0G2A473K230AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225C0G2A473K230AA Details Description
Related parts for C3225C0G2A473K230AA
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
SIDACTOR BI 140V 250A DO-214AA datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS .100 DBL R/A PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 390000UF 10V SCREW datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 46POS .76M datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LED VERO29 3500K 10KLM 90CRI WW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf