TDK Corporation C3225C0G2E333K230AA
C3225C0G2E333K230AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225C0G2E333K230AA
Brief Description
CAP CER 0.033UF 250V C0G 1210
Datasheet Download
C3225C0G2E333K230AA.pdf
Availability of C3225C0G2E333K230AA
QUANTITY
C3225C0G2E333K230AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225C0G2E333K230AA
Internal Part NumberEIS-C3225C0G2E333K230AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225C0G2E333K230AA
Related LinksC3225C0G2, C3225C0G2E333K230AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225C0G2E333K230AA Details Description
Related parts for C3225C0G2E333K230AA
IC INVERTER HEX SCHMITT 14TSSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 6-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
12P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
BACKLIGHT RED ACCESSORY datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CAP CER 110PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf