TDK Corporation C3225C0G2J392J125AA
C3225C0G2J392J125AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225C0G2J392J125AA
Brief Description
CAP CER 3900PF 630V C0G 1210
Datasheet Download
C3225C0G2J392J125AA.pdf
Availability of C3225C0G2J392J125AA
QUANTITY
C3225C0G2J392J125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225C0G2J392J125AA
Internal Part NumberEIS-C3225C0G2J392J125AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225C0G2J392J125AA
Related LinksC3225C0G2, C3225C0G2J392J125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225C0G2J392J125AA Details Description
Related parts for C3225C0G2J392J125AA
TRANS PNP 40V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
SIDACTOR 300V 400A PROT 6SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SSOP datasheet.pdf
RES 130 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPST 7A datasheet.pdf
PAC-S300-UNIS CBL ASSY datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf