TDK Corporation C3225CH1H473K200AA
C3225CH1H473K200AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225CH1H473K200AA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.047UF 50V CH 1210
Datasheet Download
C3225CH1H473K200AA.pdf
Availability of C3225CH1H473K200AA
QUANTITY
C3225CH1H473K200AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225CH1H473K200AA
Internal Part NumberEIS-C3225CH1H473K200AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCH and JB Temperature Coefficient Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225CH1H473K200AA
Related LinksC3225CH1H, C3225CH1H473K200AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225CH1H473K200AA Details Description
Related parts for C3225CH1H473K200AA
IC OPAMP JFET 20MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT FLASH 145-LGA datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
MULTI-FINISHING WHEEL 12" 2S FIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 261MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 50POS THRUHL datasheet.pdf