TDK Corporation C3225CH1H473K200AA
C3225CH1H473K200AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225CH1H473K200AA
Brief Description
CAP CER 0.047UF 50V CH 1210
Datasheet Download
C3225CH1H473K200AA.pdf
Availability of C3225CH1H473K200AA
QUANTITY
C3225CH1H473K200AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225CH1H473K200AA
Internal Part NumberEIS-C3225CH1H473K200AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCH and JB Temperature Coefficient Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225CH1H473K200AA
Related LinksC3225CH1H, C3225CH1H473K200AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225CH1H473K200AA Details Description
Related parts for C3225CH1H473K200AA
IC OPAMP VFB 560MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC XLATOR TTL-DIFF ECL 8-TSSOP datasheet.pdf
IC 5V SCSI TERMINATOR 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.56KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A DL NATURAL datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RETRO PNP SD=100MM LON WREF 5M datasheet.pdf