TDK Corporation C3225CH2A683J230AA
C3225CH2A683J230AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225CH2A683J230AA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.068UF 100V CH 1210
Datasheet Download
C3225CH2A683J230AA.pdf
Availability of C3225CH2A683J230AA
QUANTITY
C3225CH2A683J230AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225CH2A683J230AA
Internal Part NumberEIS-C3225CH2A683J230AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
CH and JB Temperature Coefficient Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225CH2A683J230AA
Related LinksC3225CH2A, C3225CH2A683J230AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225CH2A683J230AA Details Description
Related parts for C3225CH2A683J230AA
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 5600 UH 25% datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CABLE DUCT VERT SPLIT COVER datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 18pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf