TDK Corporation C3225JB1E106K250AA
C3225JB1E106K250AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225JB1E106K250AA
Brief Description
CAP CER 10UF 25V JB 1210
Datasheet Download
C3225JB1E106K250AA.pdf
Availability of C3225JB1E106K250AA
QUANTITY
C3225JB1E106K250AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225JB1E106K250AA
Internal Part NumberEIS-C3225JB1E106K250AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCH and JB Temperature Coefficient Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientJB
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225JB1E106K250AA
Related LinksC3225JB1E, C3225JB1E106K250AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225JB1E106K250AA Details Description
Related parts for C3225JB1E106K250AA
JUMPER-H9991TR/1852GR/X 12" datasheet.pdf
CONV DC-DC 50W 24VIN 2.5V POS-EN datasheet.pdf
CONN MALE 3POS FRONT PNL MT .5M datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
SSD 16GB 2.5" SATA datasheet.pdf
LIGHT PIPE 3MM DIA RA 14MM datasheet.pdf
RES SMD 698K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD80 datasheet.pdf