TDK Corporation C3225X6S1H685M250AC
C3225X6S1H685M250AC picture photo
Mfg. Part Number
C3225X6S1H685M250AC
Brief Description
CAP CER 6.8UF 50V X6S 1210
Datasheet Download
C3225X6S1H685M250AC.pdf
Availability of C3225X6S1H685M250AC
QUANTITY
C3225X6S1H685M250AC Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X6S1H685M250AC
Internal Part NumberEIS-C3225X6S1H685M250AC
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X6S1H685M250AC
Related LinksC3225X6S1, C3225X6S1H685M250AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X6S1H685M250AC Details Description
Related parts for C3225X6S1H685M250AC
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES MO 1W 18 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 30W datasheet.pdf
IC CPLD 1140MC 5.1NS 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 440VAC RAD datasheet.pdf
CABLE R/A FEMALE 5POS SGL-END 2M datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AS3501 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 450V NP0 1210 datasheet.pdf