TDK Corporation C3225X6S1V106M250AC
C3225X6S1V106M250AC picture photo
Mfg. Part Number
C3225X6S1V106M250AC
Brief Description
CAP CER 10UF 35V X6S 1210
Datasheet Download
C3225X6S1V106M250AC.pdf
Availability of C3225X6S1V106M250AC
QUANTITY
C3225X6S1V106M250AC Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X6S1V106M250AC
Internal Part NumberEIS-C3225X6S1V106M250AC
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X6S1V106M250AC
Related LinksC3225X6S1, C3225X6S1V106M250AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X6S1V106M250AC Details Description
Related parts for C3225X6S1V106M250AC
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED 7-SEGMENT .56" 2DGT BLUE CA datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 0.1A 3HSIP datasheet.pdf
CABLE CORE RIBBON/FLEX 23.00MM datasheet.pdf
IC TX/RX RS-232 5V 15KV 16TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 560K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 28POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 64POS datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf