TDK Corporation C3225X6S1V685M250AC
C3225X6S1V685M250AC picture photo
Mfg. Part Number
C3225X6S1V685M250AC
Brief Description
CAP CER 6.8UF 35V X6S 1210
Datasheet Download
C3225X6S1V685M250AC.pdf
Availability of C3225X6S1V685M250AC
QUANTITY
C3225X6S1V685M250AC Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X6S1V685M250AC
Internal Part NumberEIS-C3225X6S1V685M250AC
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X6S1V685M250AC
Related LinksC3225X6S1, C3225X6S1V685M250AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X6S1V685M250AC Details Description
Related parts for C3225X6S1V685M250AC
CONN RING 250-300 MCM #3/8 SOLIS datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 10V X5R 0201 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IR PANEL FOR HP SERIES datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 17W 12V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf