TDK Corporation C3225X7R1A226K230AC
C3225X7R1A226K230AC picture photo
Mfg. Part Number
C3225X7R1A226K230AC
Brief Description
CAP CER 22UF 10V X7R 1210
Datasheet Download
C3225X7R1A226K230AC.pdf
Availability of C3225X7R1A226K230AC
QUANTITY
C3225X7R1A226K230AC Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X7R1A226K230AC
Internal Part NumberEIS-C3225X7R1A226K230AC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X7R1A226K230AC
Related LinksC3225X7R1, C3225X7R1A226K230AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X7R1A226K230AC Details Description
Related parts for C3225X7R1A226K230AC
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD523 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 560PF 2KV X7R 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 250 I/O 320FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS DUAL .100 R/A datasheet.pdf
EVAL BOARD BOOST REG LTC3526LB-2 datasheet.pdf
RES 1.05M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BOOST 17V 1A 8WLCSP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf