TDK Corporation C3225X7R1H155K200AA
C3225X7R1H155K200AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225X7R1H155K200AA
Brief Description
CAP CER 1.5UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
C3225X7R1H155K200AA.pdf
Availability of C3225X7R1H155K200AA
QUANTITY
C3225X7R1H155K200AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X7R1H155K200AA
Internal Part NumberEIS-C3225X7R1H155K200AA
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X7R1H155K200AA
Related LinksC3225X7R1, C3225X7R1H155K200AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X7R1H155K200AA Details Description
Related parts for C3225X7R1H155K200AA
CONN HEADER VERT .100 30POS 30AU datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
FUSE 300A 600V T-LAG CLASS J datasheet.pdf
IC REG LDO 1.85V/3.15V 5DSBGA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
24P MTA100 CONN ASSY GRN LF datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG WHITE SHLD datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV DARLINGTON 4-DIP datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD8137YR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412 datasheet.pdf
CAP 10 UF 20% 16 V datasheet.pdf