TDK Corporation C3225X7R2A105K200AA
C3225X7R2A105K200AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225X7R2A105K200AA
Brief Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
Datasheet Download
C3225X7R2A105K200AA.pdf
Availability of C3225X7R2A105K200AA
QUANTITY
C3225X7R2A105K200AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X7R2A105K200AA
Internal Part NumberEIS-C3225X7R2A105K200AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X7R2A105K200AA
Related LinksC3225X7R2, C3225X7R2A105K200AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X7R2A105K200AA Details Description
Related parts for C3225X7R2A105K200AA
IC 8051 MCU 8K FLASH 20QFN datasheet.pdf
GDT 420V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
MOSFET POWER 42V 49A TO-220-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONTACT CRIMP RACK & PANEL datasheet.pdf
ANTENNA T BAR GSM QB ADHESIVE datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 475 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 196 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf