TDK Corporation C3225X7T2W224K200AA
C3225X7T2W224K200AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225X7T2W224K200AA
Brief Description
CAP CER 0.22UF 450V X7T 1210
Datasheet Download
C3225X7T2W224K200AA.pdf
Availability of C3225X7T2W224K200AA
QUANTITY
C3225X7T2W224K200AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X7T2W224K200AA
Internal Part NumberEIS-C3225X7T2W224K200AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X7T2W224K200AA
Related LinksC3225X7T2, C3225X7T2W224K200AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X7T2W224K200AA Details Description
Related parts for C3225X7T2W224K200AA
RES 240 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf